Obyczajowy 1989

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 18 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Obyczajowy z 1989 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Porno

5,8
Michał, w młodości nałogowy podrywacz, teraz jako dojrzały mężczyzna wspomina swoje dawne miłosne przygody. Jest pełen goryczy, żalu i tęsknoty za nie spełnionymi młodzieńczymi marzeniami o prawdziwej miłości. Mimo upływu wielu lat pamięć go nie zawodzi i z niezwykłą dokładnością przypomina sobie kolejne "zdobycze". Jego pierwszą dziewczyną była siedemnastoletnia Asia - on miał wówczas lat dziewiętnaście. Razem wyjechali pod namiot. Michał liczył na to, że w końcu dojdzie między nimi do zbliżenia, o którym nieustannie rozmyślał. Dziewczyna ma jednak wewnętrzne opory - wszak przyrzekła rodzicom, że nie zrobi nic złego. Kiedy w końcu ulega prośbom Michała, on sam zaczyna mieć wątpliwości - boi się, że wiążąc się z jedną dziewczyną nie będzie miał okazji poznać innych, boi się też uczucia zazdrości i zdrady. W efekcie rozstaje się z Asią. Podczas studiów na jednej z prywatek poznaje Agatę. I tak rozpoczyna się długa seria jego miłosnych przygód.
Dalsze losy bohaterów komedii Kogel-mogel. Kasia i Paweł urządzają dom. On pragnie dziecka, ona chce studiować. Ojciec Kasi obiecuje, że po urodzeniu się wnuków przepisze na nich swoją ziemię. Młodzi zakładają hodowlę owiec. Przyjeżdżają do nich w odwiedziny państwo Wolańscy, u których dziewczyna kiedyś pracowała jako niania. Docent Wolański obiecuje Kasi pomoc w dostaniu się na studia. Rozżalony Paweł informuje teścia, że wnuków nie będzie, bo Kaśka idzie na studia. Zaczyna się coraz większy galimatias…
12. grudnia prom ze Świnoujścia do Hamburga wypływa z portu. Znajdują się na nim Polacy, którzy szukając szansy na lepsze życie postanawiają wyemigrować. Marek Ziarno do nich nie należy. Nauczyciel języka polskiego nie zamierza opuszczać kraju, przyrzekł to swoim uczniom. Został wysłany z tajną misją przez władze „Solidarności”. Służba bezpieczeństwa poinformowana o zadaniu nie zdążyła go aresztować, zaś celnikom nie udaje się znaleźć tajnych dokumentów, które miał przewozić. Na prom „przemyciła” je była żona Marka. Czy Ziarno wytrwa w swoim postanowieniu, kiedy dowie się o wprowadzeniu stanu wojennego i aresztowaniu działaczy Solidarności?


Mężczyzna wiozący nastoletnią córkę, potrąca nieostrożnego sprzedawcę owoców południowych. Świadkiem tego wypadku jest brodaty pastuch na motorowerze. Kierowca usiłuje w okolicy szukać pomocy lekarskiej. Kiedy wraca do auta, nie zastaje ciała potrąconego, a córkę znajduje z ...
Akcja dzieje się w czasie stanu wojennego. Młody, utalentowany aktor, Jan Małecki, nie chce opowiadać się po żadnej ze stron i nie ma zamiaru mieszać się w toczące się wokół historyczne wydarzenia. Doświadczony rodzinnymi zawirowaniami w przeszłości (ojciec - partyjny dygnitarz, a brat – oficer SB) wybiera ucieczkę do Szwecji, udaremnioną w ostatniej chwili. Mimo woli, na przekór swoim zasadom, zostaje bohaterem opozycji…
Noc sylwestrowa 1978/1979. Zima stulecia. Pasażerowie w wieczorowych strojach oczekują na przyjazd pociągu. Tymczasem niedaleko dworca w Koluszkach pociąg utknął w śnieżnych zaspach. Dobrze bawiący się w nim pasażerowie, w końcu zniecierpliwieni długim postojem, ruszają w kierunku dworca. Wszyscy pragną dotrzeć do celu podróży, aby powitać Nowy Rok w gronie zaprzyjaźnionych osób. Widząc, że szybko to nie nastąpi, urządzają bal na dworcu…
Roman Ratajczak, kiedy był wojewodą, nie zawsze podejmował trafne i sprawiedliwe decyzje. Ktoś otrzymuje mieszkanie z puli wojewody w dniu jego imienin. Zwalnia dyrektora bez wyraźnych powodów. Podczas polowania zabija konia w przekonaniu, że to żubr. Były wojewoda chce odzyskać dawne znaczenie i pozycję, powrócić do warszawskiego aparatu partyjnego. Kiedy pojawia się wśród dawnych współpracowników, odżywają stare sprawy z czasów, gdy sprawował rządy… Były wojewoda Ratajczak zostaje znaleziony martwy w miejskim szalecie…
Piotra, docenta matematyki w średnim wieku, opuszcza żona. Zrozpaczony dzwoni w środku nocy do swojego przyjaciela, Marka. Informując go, że właśnie zamierza się powiesić. Marek przyjeżdża do mieszkania przyjaciela i znajduje go potłuczonego na podłodze - podczas próby samobójczej Piotra oberwał się żyrandol. Żona Marka, Krystyna doradza Piotrowi wyjazd do Sopotu, w poszukiwaniu nowej miłości.
Bohaterami są uczniowie prowincjonalnego miasteczka, których trudna droga ku dorosłości przypadła na burzliwe wydarzenia roku 1968. Wydarzenia i decyzje, których nie rozumieją. Decyzje, które podjęli za nich dorośli. „Spontaniczne” protesty przeciw „wichrzycielom i syjonistom”... Zerwane brutalnie przyjaźnie i niełatwe pożegnania… Osobiste tragedie wielu uczniów, których zmuszono do emigracji…
Jest sylwestrowa noc. Dzieci z domu dziecka porywają tramwaj i jeżdżą po długich trasach, połączonych ze sobą śląskich miast. Spotykają różnych ludzi: dziwaków, pijaków, osoby samotne i bezdomne. Przeżywają chwile zabawne, ale i przerażające, pełne agresji. Rano patrol milicyjny zabiera dzieci, ale ta sylwestrowa przygoda pozostanie w nich na zawsze.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…